Czym są okulary ajurwedyjskie?

Czy można bez ingerencji specjalisty polepszyć sobie wzrok w przeciągu dwóch tygodni? Okazuje się, iż jest to możliwe dzięki takiemu wynalazkowi, jak okulary ajurwedyjskie (https://www.bee.pl/okulary-ajurwedyjskie-z-przeslonami_p891.html). Znaleziono je tysiące lat temu na Dalekim Wschodzie, gdy chociażby nie myślano o czymś takim jak funkcjonowanie okularów korekcyjnych. Niech was nie zmyli ich wygląd – one nie mają nic zgodnego z okularami przeciwsłonecznymi. One zwykle usprawniają siłę spostrzegania.

Jak funkcjonują okulary z dziurkami?

Kiedy na coś patrzymy, to przestrzeń odbija się od owej rzeczy oraz idzie do własnych oczu. Jeśli mamy założone okulary ajurwedyjskie, to blaski świetlne idą poprzez niewielkie dziurki oraz spadają pod kątem prostym na własne oko. Dzięki temu obejmują błąd refrakcji, więc odmiennie błąd załamywania się promieni świetlnych. Właściwie skoncentrowane promienie świetlne powinny pójść do siatki oraz przekazać Ci dobry obraz. Niestety przy chorobach refrakcji (krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm) tak się nie dzieje oraz blaski spadają albo za blisko, lub zbyt daleko.

Wykorzystanie okularów ajurwedyjskich

Okulary ajurwedyjskie służą do korekcji oraz usuwania dolegliwości wzroku, takich jak: krótkowzroczność, astygmatyzm, starczowzroczność, dalekowzroczność, rzekomosoczewkowość (popularna także jako pseudosoczewkowość lub pseudofakia), niedojrzały krok zaćmy i zez u dzieci oraz młodzieży. Dodatkowo polecane są poprzez poszczególnych fachowców do kuracji wzroku u osób mających okulary na stałe w celu pobudzenia własnych funkcji spojrzenia oraz naprawy akomodacji. Jest przypuszczenie, iż stałe noszenie okularów soczewkowych kwalifikuje do zmniejszenia zwykłej aktywności oka. Polecany okres stosowania okularów to 1-3 godz. dziennie. Należy rozpocząć od małych sesji regularnie przedłużając okres stosowania, tak aby nie męczyć oczu. Widoczne rezultaty zauważalne są po paru dniach stosowania, trwałe rezultaty pojawiają się po ok. 5-6 tygodniach systematycznego używania. Nie poleca się stosowania podczas kierowania samochodów oraz używania maszyn. Szkła owe obniżają ilość słońca dostającego się do oka, więc nie winno się stosować ich w niedostatecznie oświeconych bądź ciemnych miejscach.

Jak stosować okularów ajurwedyjskich?


Okulary ajurwedyjskie różnią się od klasycznych oprawek nie jedynie wyjątkowym kształtem, na jaki składają się czarne szkiełka mające kilkadziesiąt małych luków. Przede wszystkim, nie są one dedykowane do noszenia na co dzień. Nie nadają się do używania przy wypełnianiu istotnych obowiązków, natomiast również nie winno się nosić ich podczas kierowania pojazdu. Dedykowane są tylko do własnych treningów, jakie dla zdobycia oczekiwanych rezultatów należałoby robić jak najczęściej.

People obraz autorstwa freepic.diller - www.freepik.com