Czym są okulary ajurwedyjskie?

Czym są okulary ajurwedyjskie?

|

Czy można bez ingerencji specjalisty polepszyć sobie wzrok w przeciągu dwóch tygodni? Okazuje się, iż jest to możliwe dzięki takiemu wynalazkowi, jak okulary ajurwedyjskie (https://www.bee.pl/okulary-ajurwedyjskie-z-przeslonami_p891.html). Znaleziono je tysiące lat temu na Dalekim Wschodzie, gdy chociażby nie myślano o czymś takim jak funkcjonowanie okularów korekcyjnych. Niech was nie zmyli ich wygląd – one nie mają nic zgodnego z okularami przeciwsłonecznymi. One zwykle usprawniają siłę spostrzegania.

Jak funkcjonują okulary z dziurkami?

Kiedy na coś patrzymy, to przestrzeń odbija się od owej rzeczy oraz idzie do własnych oczu. Jeśli mamy założone okulary ajurwedyjskie, to blaski świetlne idą poprzez niewielkie dziurki oraz spadają pod kątem prostym na własne oko. Dzięki temu obejmują błąd refrakcji, więc odmiennie błąd załamywania się promieni świetlnych. Właściwie skoncentrowane promienie świetlne powinny pójść do siatki oraz przekazać Ci dobry obraz. Niestety przy chorobach refrakcji (krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm) tak się nie dzieje oraz blaski spadają albo za blisko, lub zbyt daleko.

Wykorzystanie okularów ajurwedyjskich

Okulary ajurwedyjskie służą do korekcji oraz usuwania dolegliwości wzroku, takich jak: krótkowzroczność, astygmatyzm, starczowzroczność, dalekowzroczność, rzekomosoczewkowość (popularna także jako pseudosoczewkowość lub pseudofakia), niedojrzały krok zaćmy i zez u dzieci oraz młodzieży. Dodatkowo polecane są poprzez poszczególnych fachowców do kuracji wzroku u osób mających okulary na stałe w celu pobudzenia własnych funkcji spojrzenia oraz naprawy akomodacji. Jest przypuszczenie, iż stałe noszenie okularów soczewkowych kwalifikuje do zmniejszenia zwykłej aktywności oka. Polecany okres stosowania okularów to 1-3 godz. dziennie. Należy rozpocząć od małych sesji regularnie przedłużając okres stosowania, tak aby nie męczyć oczu. Widoczne rezultaty zauważalne są po paru dniach stosowania, trwałe rezultaty pojawiają się po ok. 5-6 tygodniach systematycznego używania. Nie poleca się stosowania podczas kierowania samochodów oraz używania maszyn. Szkła owe obniżają ilość słońca dostającego się do oka, więc nie winno się stosować ich w niedostatecznie oświeconych bądź ciemnych miejscach.

Jak stosować okularów ajurwedyjskich?


Okulary ajurwedyjskie różnią się od klasycznych oprawek nie jedynie wyjątkowym kształtem, na jaki składają się czarne szkiełka mające kilkadziesiąt małych luków. Przede wszystkim, nie są one dedykowane do noszenia na co dzień. Nie nadają się do używania przy wypełnianiu istotnych obowiązków, natomiast również nie winno się nosić ich podczas kierowania pojazdu. Dedykowane są tylko do własnych treningów, jakie dla zdobycia oczekiwanych rezultatów należałoby robić jak najczęściej.

People obraz autorstwa freepic.diller - www.freepik.com
Jakie zalety mają okulary ajurwedyjskie?

Jakie zalety mają okulary ajurwedyjskie?

|

Wady wzroku są jeszcze popularniejsze. Ich powstaniu służy styl życia wymagający stosowanie oczu sprzeczne z ich budową. Godziny wpatrywania się w ekran mają negatywny wpływ. Czy można temu zapobiegać? Nowoczesna medycyna radzi sobie z kłopotem albo wykorzystując szkła korekcyjne, lub wykonując operację. Jedna oraz kolejna technika ma własne braki. Przede wszystkim pierwsza nie usuwa wady, natomiast kolejna jest droga oraz zagraża powikłaniami.

Czym są okulary ajurwedyjskie oraz jak one funkcjonują?

Teraz jeszcze więcej osób zmaga się ze schorzeniami widzenia oraz chociażby nie zdaje sobie sprawy z owego, iż można sięgnąć po proste środki na polepszenie wzroku oraz zapisać naprawę już w ciągu paru tygodni. Powszechnym oraz domowym środkiem będą tu okulary ajurwedyjskie (https://www.bee.pl/okulary-ajurwedyjskie-z-przeslonami_p891.html). Są one pozbawione klasycznych soczewek, zamiast jakich wykorzystano zasłony z dziurkami. W tenże oto sposób możliwe jest trenowanie oczu oraz walczenie z wadą wzroku w sposób zupełnie normalny. Na otrzymanie oczekiwanych rezultatów mogą liczyć chociażby osoby z niebezpiecznymi schorzeniami widzenia.

Jak funkcjonują okulary ajurwedyjskie? Wszelkie najpowszechniejsze wady wzroku, takie jak krótkowzroczność, dalekowzroczność lub astygmatyzm, występują wówczas, kiedy oko traci możliwość do modyfikacji. Modyfikacja natomiast to przystosowywanie się do odpowiedniego załamywania promieni słońca, zależnie od długości widzianego przedmiotu, tak żeby skupiało się ono na czujniku, więc plamce żółtej. Okulary wielootworowe zmniejszają tzw. widzenie peryferyjne oraz wymuszają na oku zwiększoną funkcję.

Wykorzystywanie

Żeby uzyskać pożądane rezultaty, należy poprzez blisko 6 tygodni systematycznie zakładać okulary. Oczy muszą przyzwyczaić się do odmiennego patrzenia, więc należy sukcesywnie przedłużać okres używania okularów od kilkunastu minut do 2-3 godzin dziennie. Po korzystaniu z artykułu nie można od razu zakładać normalnych okularów bądź soczewek kontaktowych, lecz należy odczekać kilkanaście minut, aby zachować efekt. Okulary Ajuweryjskie można zakładać w okresie normalnych prac, jakie nie potrzebują dokładnego widzenia, jednakże nie należy z nich korzystać podczas kierowania samochodów.

Okulary ajurwedyjskie wyglądają identycznie, jak proste okulary, lecz zamiast soczewek mają ciemne, płaskie, nieprzezroczyste przysłony z właściwej wielkości oraz właściwie umieszczonymi otworkami. Brak soczewek powoduje, iż są one właściwe dla każdego typu wady. W pierwszej części patrzenie poprzez otworki nie jest proste, lecz niezwykle wyostrza widzenie. Co istotne nie ma żadnych przeciwwskazań leczniczych do używania tychże okularów.

Hand obraz autorstwa freepik - www.freepik.com
Okulary ajurwedyjskie-sposób na naturalną korekcję wzroku

Okulary ajurwedyjskie-sposób na naturalną korekcję wzroku

|

Okulary ajurwedyjskie to okulary, które nie zostały wyposażone w tradycyjne soczewki. Zastępują je nieprzezroczyste przysłony, które mają wiele otworów o niewielkiej średnicy. Okulary takie sporządzane są według zasad medycyny staroindyjskiej i stanowią przedmiot treningowy dla mięśni gałki ocznej. Szczególnie zalecane dla osób, które cierpią na:

  • krótkowzroczność,
  • dalekowzroczność,
  • astygmatyzm,
  • początkową fazę zaćmy,
  • starczowzroczność,
  • zez (u dzieci).

Działanie okularów ajurwedyjskich

Soczewka ulokowana wewnątrz gałki ocznej odpowiada za ostrość naszego widzenia. Dzięki zmianie swojej grubości poprawia ona ostrość obrazu (jej napięcie reguluje muskulatura oka). Najprostszym sposobem na korekcję wady wzroku są klasyczne okulary. Ich działanie polega na przejęciu części pracy za mięśnie oka. Niestety to sprawia, że mięśnie i cały aparat widzenia rozleniwiają się. Odpowiedzią na ten problem są okulary bezsoczewkowe, które mają za zadanie wzmocnić muskulaturę oka. Przywracają one naturalną ruchliwość mięśni oka, która została osłabiona przez posiadane schorzenie. Ponadto, sprawiają one że oczy stają się bardziej ukrwione i mniej męczliwe – zalecane są więc też dla osób, które dużo pracują przy komputerze lub czują, że wieczorami ich wzrok się pogarsza.

Okulary ajurwedyjskie zostały opisane po raz pierwszy tysiące lat temu – według ajurwedy stanowiły one pierwsze okulary, które miały za zadanie korygować wzrok.

Sposób użytkowania

Okulary ajurwedyjskie dzięki swojej prostocie i skuteczności działania, powoli stają się coraz popularniejszym, domowym sposobem na korekcję wzroku.

Najważniejsze jest, aby pamiętać, że okulary ajurwedyjskie nie służą do codziennego użytkowania, a jedynie domowego treningu. Kategorycznie zabrania się wychodzenia w nich na zewnątrz, chodzenia i prowadzenia pojazdów, gdyż mogłoby to stworzyć realne zagrożenie dla ich posiadacza oraz otoczenia. Okulary zaleca się używać 2-3 godziny dziennie do prostych prac domowych-czytania, pisania, obsługi komputera, oglądania telewizji. Ich skutki nie są zauważalne od razu – należy być cierpliwym i wytrwałym w treningu oczu. Pierwsze efekty zauważyć można po mniej więcej 6-ciu tygodniach stosowania.

Efekty stosowania okularów ajurwedyjskich

Okulary te przede wszystkim przynoszą ukojenie i niwelują zmęczenie gałki ocznej. Po ich zdjęciu, oczy są w stanie szybciej odczytać informacje i spostrzec więcej szczegółów. Z czasem treningi powodują, że gałki oczne funkcjonują o wiele efektywniej, a ich ruchliwość zostaje znacznie poprawiona.

Cena i dostępność

Za model dobrej jakości zapłacić trzeba od kilkudziesięciu do stu złotych. Okulary ajurwedyjskie znaleźć można w stacjonarnych sklepach optycznych oraz w sklepach internetowych. Żeby mieć pewność wysokiej jakości, warto zakupić okulary z certyfikatem.

Frame obraz autorstwa yanalya - www.freepik.com